„ДЕБАРСКИ БАЊИ-ЦАПА“ НАЈАВУВА ИНВЕСТИЦИИ ЗА ГОДИНАВА ОД 163 ИЛЈАДИ ЕВРА - и дивиденда за акционерите, сепак, ќе има


Ланската добивка е послаба од онаа во претходната година. Но дивиденда за акционерите сепак ќе има. Иако таа не е екстремно голема и изнесува вкупно нецели 50 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И Стопанска банка Битола потврдува дека се рагледува можноста за присоединување на оваа наша банка кон Комерцијална банка, објави Фактор. За ова Стопанска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Се разгледува можноста за присоединување кон Комерцијална банка, официјално објавија и од Стопанска банка Битола. Преку Македонска ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Комерцијална банка ќе спроведе длабинска анализа на Стопанска банка Битола, а врз основа на наодите ќе се дефинира намерата за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Успешна година и висока дивиденда за акционерите на „Македонски телеком“. Ќе се дели бруто износ од безмалку 36 милиони евра, или ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Повеќе од шест милиони евра ќе поделат акционерите на „Макпетрол“ како дивиденда за успешната 2023 година. Износот произлегува од ...
| | веќе видена | слични

Скопската цементарница и понатаму продолжува да биде една од најдарежливите компании за своите акционери. Годинава од нејзината дивиденда македонските ...
| | веќе видена | слични

Само една третина од ланскиот чист профит ќе оди за дивиденда, а другите две третини ќе бидат инвестирани, со цел компанијата и натаму да продолжи со позитивни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во Рим на средбата со нејзиниот италијански колега Серџо Матарела побарала гаранции за европската иднина на ...
сите 180 | | | веќе видена

Притворениот врховен судија за земање поткуп Наќе Георгиев се брани со молчење, вели неговиот адвокат во изјава која ја пренесува ТВ Алфа. „ Нема аргументи се ...
сите 266 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и топло со променлива облачност која ќе се зголемува. Од пладневните часови, попладне и преку ноќта ќе биде нестабилно со ...
сите 292 | | | веќе видена

Израел вчера даде зелено светло за продолжување на преговорите со цел ослободување на заложниците во Газа. Преговорите за примирје, кои индиректно се водат со ...
сите 354 | | | веќе видена

Во овие околности кога цела Европа е наспроти Северна Македонија, но не случајно, туку затоа што се мобилизираше и грчката дипломатија и јас лично, а постојат ...
сите 283 | | | веќе видена

Египетското претседателство соопшти дека испраќањето хуманитарна помош преку вториот премин ќе биде привремено додека „не се воспостават правни механизми за ...
сите 96 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ДЕБАРСКИ БАЊИ-ЦАПА“ НАЈАВУВА ИНВЕСТИЦИИ ЗА ГОДИНАВА ОД 163 ИЛЈАДИ ЕВРА - и дивиденда за акционерите, сепак, ќе има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: