Од понеделник ќе почне полнењето на нивите во Кочанско и активностите за сеидба на оризот

На почетокот на идната недела ќе бидат зафатени проточните води од реките во кочанскиот регион, по што ќе започне полнењето на нивите пред почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

И Тел Авив и Техеран го минимизираа израелскиот воздушен напад во Иран во петокот, сугерирајќи дека ниту една страна не сака да ја види ситуацијата да ескалира ...
сите 823 | | | веќе видена

16-годишно момче е обвинето за тероризам откако нападнало христијански епископ додека тој проповедал, oдлучија обвинителите од Сиднеј.Тинејџерот, кој не може ...
сите 133 | | | веќе видена

Многу е важно да споменеме што ни се случуваше изминативе 6 и половина години, грабеж, понижување, срам и да не дозволиме никогаш повеќе да се повторат. ...
сите 415 | | | веќе видена

Со ВМРО повторно ќе ја пропуштиме нашата шанса, а Мицкоски за тоа ќе ја обвинува ЕУ бидејќи тој не е човек кој презема одговорност за ништо, рече претседателот ...
сите 308 | | | веќе видена

Центарот за Политички Истражувања и Комуникации (ЦРПЦ), во соработка со Здружението за новинарство, информирање, комуникации и маркетинг услуги „Глас на ...
сите 166 | | | веќе видена

Ставот на Министерството за здравство е позитивен кон приватните специјализанти,но решение ќе има после изборите, се вели во соопштението од МЗ. Приватните ...
сите 147 | | | веќе видена

Даштевски во интервју за Македонската радио и телевизија вели дека ДИК е подготвена да спроведе фер, демократски и кредибилни избори. Очекува изборите да ...
сите 121 | | | веќе видена

Сиљановска-Давкова рече дека најважната битка што мора да почне на 24 април е бескомпромисната борба против корупцијата и криминалот.„Ние кога го критикуваме ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од понеделник ќе почне полнењето на нивите во Кочанско и активностите за сеидба на оризот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: