Од истанбулското подземје право на површина и пред лицето на правдата

Европол објави апсење на т.н. цели од висок ранг, како резултат на заедничка акција на полициите на Хрватска, Германија, Шпанија и Турција, во координација на ...
| | веќе видена | слични

Речиси една деценија откако 43 студенти исчезнаа во Мексико, семејствата сè уште бараат одговори. За време на војната со дрогата која се инфилтрира на секое ...
| | веќе видена | слични

Во Директивата бр. 26 од Адолф Хитлер се наведува: „Бугарија ќе ја врати Македонија и затоа ќе биде главно заинтересирана за напад во таа насока, иако нема да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 206 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 306 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена

Очекуваме дека Северна Македонија ќе продолжи по европскиот пат, кажа заменик-помошникот секретар на САД во заминување и специјален претставник за Западен ...
сите 385 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од истанбулското подземје право на површина и пред лицето на правдата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: