Една деценија по исчезнувањето, семејствата на мексиканските студенти не се откажуваат

Речиси една деценија откако 43 студенти исчезнаа во Мексико, семејствата сè уште бараат одговори. За време на војната со дрогата која се инфилтрира на секое ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од 7 октомври, светот ја следи жестоката војна меѓу Израел и Хамас, која однесе повеќе од 15.000 животи за два месеца. Кој е коренот на оваа жестокост, дури и ...
| | веќе видена | слични

Израелската војска во четвртокот го засили бомбардирањето врз Појасот Газа, во време кога САД го повикаа Израел да покаже воздржаност во третиот месец од ...
| | веќе видена | слични

Во импровизираниот камп во Рафах, поставен на песочно поле преполно со ѓубре, луѓето денеска се обидоа да се соземат од страшната ноќ. Некои носеа кофи со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Даниеле Волдман го танцуваше последниот танц од нејзиниот млад живот непосредно пред зората на 7 октомври. Набргу потоа, таа и нејзините пријатели морале да ...
| | веќе видена | слични

Младата Израелка која неодамна беше ослободена од заробеништво на Хамас испрати пркосна порака! Израелско-француската уметница Миа Шам (21), која Хамас ја ...
| | веќе видена | слични

Познат израелски милијардер кого Хамас му ја уби ќерката на фестивалот „Супернова“ во нападот на 7 октомври сака мир со Палестинците, „но прво мора да ги ...
| | веќе видена | слични

Даниел Валдман, 24-годишна девојка, го имала последниот танц на својот живот нешто пред зората на 7-ми октомври. Набрзо после тоа, таа и нејзините пријатели ...
| | веќе видена | слични

Не се случува често истражна раководителка на израелската полиција да се бори со солзите. Со треперлив глас командант Шели Харуш на израелските пратеници во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 406 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Косовскиот премиер, Албин Курти на денешната средба со потсекретарката за јавна дипломатија на Стејт департментот на САД, Елизабет Ален, која престојува во ...
сите 135 | | | веќе видена

Иако се уште не е позната судбината на иранскиот претседател Ебрахим Раиси и другите патници во хеликоптерот кој „тврдо се приземји“, ваквиот настан има ...
сите 82 | | | веќе видена

На 19.05.2024 околу 01.50 часот во СВР Штип било пријавено дека на експресниот пат Штип-Радовиш се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „даеву ...
сите 163 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 499 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Една деценија по исчезнувањето, семејствата на мексиканските студенти не се откажуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: