ВИДЕО| Четворица мигранти загинаа откако биле турнати од глисер во близина на плажа во Шпанија


Четворица мигранти загинале откако биле турнати од глисер недалеку од плажа во Кадиз во јужна Шпанија, соопштија во средата шпанската Цивилна гарда и ...
| | веќе видена | слични

Тие уживале во возењето со гондола, а потоа решиле да направат групно селфи. Проблемот е што сите се наредија на иста страна, а епилогот ви е јасен. ...
| | веќе видена | слични

Останато

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 406 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 209 | | | веќе видена

Косовскиот премиер, Албин Курти на денешната средба со потсекретарката за јавна дипломатија на Стејт департментот на САД, Елизабет Ален, која престојува во ...
сите 135 | | | веќе видена

Иако се уште не е позната судбината на иранскиот претседател Ебрахим Раиси и другите патници во хеликоптерот кој „тврдо се приземји“, ваквиот настан има ...
сите 82 | | | веќе видена

На 19.05.2024 околу 01.50 часот во СВР Штип било пријавено дека на експресниот пат Штип-Радовиш се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „даеву ...
сите 163 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 499 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО| Четворица мигранти загинаа откако биле турнати од глисер во близина на плажа во Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: