Власта и опозицијата без договор за уставните измени, дали е на повидок решение или нови избори

Следните неколку недели ќе бидат клучни за тоа во кој правец ќе се движи Македонија, сметаат дел од аналитичарите. Според Благојче Атанасовски јазот меѓу ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Социјалистичката партија на Македонија изјавата на бугарскиот премиер Денков за измените на македонскиот Устав ја оценува како уште едно мешање во внатрешните ...
| | веќе видена | слични

Социјалистичката партија на Македонија реагира на упорното и тврдоглаво настојување на власта по секоја цена да ги спроведе уставните измени. Истовремено со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Социјалистичката партија на Македонија укажува дека стратегот на Владата за економски прашања вицепремиерот Фатмир Битиќи не ветува зголемување платите на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Ковачевски не може да се оттргне од прегратките на ДУИ, затоа бега од предлозите на ВМРО-ДПМНЕ, кои значат заштита на идентитетот и интеграција во ЕУ. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Опстојувањето на двоцифрената инфалција и натаму ги осиромашува граѓаните и ги обезвреднува нивните приходи и заштеди. СДС и ДУИ со лошата и неправедна ...
| | веќе видена | слични

Освен хистерија, лажни вести и блокади, Христијан Мицкоски и ДПМНЕ немаат ништо, буквално ништо направено ниту за државата, ниту за македонскиот идентитет. ...
| | веќе видена | слични

Наместо зачувување и заштитата на националниот идентитет и јазик, СДС единствено што мислат се тендерите, криминалот и личното богатење. СДС предводени од ДУИ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Власта и опозицијата без договор за уставните измени, дали е на повидок решение или нови избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: