Спогодбата е реалност, но реална е и неправдата над Македонија

ПЕТ ГОДИНИ ПОДОЦНА: КАКО СЕ МЕРИ ПРЕСПАНСКИОТ ДОГОВОР НА МАКЕДОНСКАТА ТЕРЕЗИЈА Непобитен факт е дека Преспанскиот договор ја промени Македонија, односно ...
| | веќе видена | слични

Храбриот и пријателски потег на Сојузна Република Германија да донесе резолуција со која децидно изјавува дека го признава македонскиот идентитет, јазик, ...
| | веќе видена | слични

„Бргу ги заборавивме причините, последиците и поуките од распадот на Југославија. Настаните што сега се одвиваат кај нас ме потсетуваат на некои ситуации, што ...
| | веќе видена | слични

„Не можат да го поништат и да го уништат жилавиот и нескршлив македонски дух. Овој народ опстоил и во потешки времиња, кога го ништеле многу посилни и поумни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спогодбата е реалност, но реална е и неправдата над Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: