Хоакин испратен во пензија со најголемите ѕвезди, пред 60.000 гледачи


2 копии

Последното коло во шпанската Ла Лига беше клучно и одлучувачко за тимовите кои се бореа за останок, но сепак имаше и пет меча на кои дел од екипите немаа ...
| | веќе видена | слични

Андер Ерера е прославен шпански фудбалер кој посебно се истакна во Европа со изданијата во Манчестер Јунајтед и ПСЖ, но по етапата во Париз, реши да се врати ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Осасуна може да добие забрана за учество во европските натпреварувања. Според радио „Cadena SER“ УЕФА ја разгледува опцијата за отстранување на шпанскиот клуб ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за правда во текот на денот ќе го поднесе барањето за екстрадиција од Турција на Љупчо Палевски – Палчо, кој е првоосмничен за грабнувањето и ...
сите 342 | | | веќе видена

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, замина во Белград, е на распит во полициска ...
сите 157 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Германски „Франкфуртер алгемајне“ во своја анализа деновиве пишува дека „пресвртница во Првата светска војна беше влегувањето на САД во војната. Украина не ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хоакин испратен во пензија со најголемите ѕвезди, пред 60.000 гледачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: