Губење титула на бугарски начинОстанато

За да се осигураат дека уапсениот е Љупчо Палевски и да добијат званична потврда од Интерпол на Турција, македонското МВР добило фотографии и потврди од ...
сите 578 | | | веќе видена

Втор ден по прес конференцијата на обвинителот Гаврил Бубевски и министерот Оливер Спасовски, речиси со сигурност може да се тврди дека јавноста не ја прифати ...
сите 646 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ на 2 март 2024 година ќе избере кандидат за претседател. Од партијата соопштија дека се отпочнати и подготовките за избор на кандидат за претседател ...
сите 364 | | | веќе видена

Секогаш гледаме да добиеме повеќе информации за да оформиме мислење за некој случај, исто и за скандалозното убиство на Вања. А ние сме сведоци на затајување ...
сите 178 | | | веќе видена

Палестинската терористичка група Хамас им давал лекови за смирување на ослободените заложници за да изгледаат среќни. Претставници на израелското Министерство ...
сите 163 | | | веќе видена

Откако целиот регион го потресе веста за трагичната смрт на 14-годишната Вања, Игор Јуриќ, основачот на фондацијата „Тијана Јуриќ“ и татко на жртвата девојка, ...
сите 106 | | | веќе видена

Градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов, денеска до скоро 15 часот имал разговори со инспекторите во врска со инцидентот пред училиштето „Страшо Пинџур“ и ...
сите 46 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок пред парламентарните избори во Србија, изрази „огромна загриженост за тенденциите на националистичка ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Губење титула на бугарски начин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: