Бесими негира хакерски напад на трезорската сметка – системот бил тестиран, а не нападнат


Трезорот функционира беспрекорно 24/7, сите системи функционираат, но се прават понекогаш проверки, а трезорот е безбеден во однос на базата на податоци, ...
| | веќе видена | слични

Втор ден нема одговор зошто доцнат исплатите за породилните отсуства, боледувањата и грижата за туѓа нега. Од Фондот за здравство велат ние сме чисти. „Тековно ...
| | веќе видена | слични

Државата доцни со исплата на помошта и за расселените. 30 тина семејства од конфликтот во 2001 та можат да останаат на улица, затоа што немаат пари да платат ...
| | веќе видена | слични

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 178 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесими негира хакерски напад на трезорската сметка – системот бил тестиран, а не нападнат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: