Пронајдете четири снежни топки со мотив на ѕвезда: Подобрете ја моќта на перцепцијата

Џерџели Дудаш, унгарскиот креативен гениј, редовно воодушевува со неговите паметно осмислени загатки. На инлустрацијата има седум пингвини опкружени со многу ...
| | веќе видена | слични

Кафето и бисквитите се добитна комбинација за добро расположение, кога ни паѓа енергијата и кога сме поспани. Авторот на оваа загатка, кој колачето го сокрил ...
| | веќе видена | слични

Вклучете ја стоперката и обидете се да го соборите моменталниот рекорд. Многумина од вас кои сакаат да решаваат вирални загатки на Интернет веќе се сретнале со ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 718 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 193 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 119 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 59 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Топ Тема на телевизија Телма се осврна на концептот кој го промовираше во Брисел „Повеќе интеграција пред ...
сите 221 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 183 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама повторно бранува со своето однесување. Тој на неодамнешниот самит на Европската политичка заедница во Кишињев со својот потег ги ...
сите 202 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронајдете четири снежни топки со мотив на ѕвезда: Подобрете ја моќта на перцепцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: