Во Париз повеќе од 10.000 тони ѓубре на улиците

3 копии
4 копии

Двата главни германски синдикати, ЕВГ и Верди, денеска најавија штрајк што ќе влијае на јавниот превоз низ целата земја, што ќе ги вклучува меѓуградските и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Синдикатот кој ги претставува младите лекари во Велика Британија денеска најави дека ќе одржат четиридневен штрајк, почнувајќи од 11 април, бидејќи Владата не ...
| | веќе видена | слични

Лекарите од јавните болници во неколку германски сојузни покраини денеска стапија во еднодневен предупредувачки штрајк за да го зголемат притисокот за време на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Неколку илјади државни службеници и работници од приватниот сектор од цела Португалија се собраа синоќа во Лисабон барајќи зголемување на платите и мерки за ...
| | веќе видена | слични

Насобраните скандираа „Трошоците за живот стануваат неподносливи“ и „Неприфатливо е да се биде посиромашн покрај работа“. Протестот, на повик од синдикатите, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска соопшти дека в петок или недела ќе се знае кои видови зеленчук и овошје ќе бидат со замрзнати цени. Како што ...
сите 301 | | | веќе видена

Приоритет за ЕУ се реформите, но патот кон ЕУ ќе се отвори само со уставните измени, рече заменик министерката за правда Викторија Аврамовска Мадиќ во ...
сите 464 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 81 | | | веќе видена

Интервју со министерот за надворешни работи на Латвија - Едгарс Ринкевичс Глас на Америка: Во посета на Рига веднаш по почетокот на руската инвазија во ...
сите 188 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 88 | | | веќе видена

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 67 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 4 | | | веќе видена

САД и Русија престанаа да споделуваат податоци за нуклеарното оружје двапати годишно според неуспешниот договор „Њу СТАРТ“ , последниот договор за контрола на ...
сите 160 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Париз повеќе од 10.000 тони ѓубре на улиците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: