„Не е искрено, проблемот и натаму постои!“, велешанката со ивалидитет по реакциите доби извинување оти ја казнија


3 копии

Велешанката Билјана Гаврилова-Станковска, лице со инвалидитет, која беше казнета оти не смеела да паркира на место за инвалиди бидејќи не е од Скопје , добила ...
| | веќе видена | слични

СВР Велес во изминатиот период констатира бројни неправилности со несовесно паркирање од голем број возачи на паркинг места наменети за лица со инвалидитет и ...
| | веќе видена | слични

Билјана Гаврилова Станковска од Велес објави статус на Фејсбук зашто беше револтирана од дискриминацијата која како лице со посебни потреби, ја доживеала во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Со скршен колк и отворени рани на истата нога заради шеќер, 55 годишниот Божидар Павловски на почеток од месецов го изгубил и работното место во ЈП Градски ...
| | веќе видена | слични

Последниве неколку дена на социјалните мрежи е актуелен случајот со велешанката со попреченост, Билјана Гаврилова-Станковска, која доби казна од 3.000 денари ...
| | веќе видена | слични

Останато

Одлуката на Уставниот суд од пред два дена е поразвувачка. Би сакал да ја искоментирам пред воопшто да стане предмет во јавноста, а треба да стане. Невкусно е ...
сите 116 | | | веќе видена

Најголемата единица во армискиот состав – Првата пешадиска бригада (1.пбр) од состав на Командата за операции, со воена свеченост пред строеви од сите единици ...
сите 122 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 72 | | | веќе видена

Македонија изгуби 15 години, во пристапувањето кон НАТО, не поради лична вина, туку поради јужниот сосед. Тоа е геополитиката на името и ризикот е да се изгуби ...
сите 364 | | | веќе видена

Во изминатиот век, Соединетите Американски Држави често беа сцена на вооружени напади во училиштата и образовните институции од сите нивоа, а крвавите напади ...
сите 93 | | | веќе видена

Секој од судиите кои учествуваа во застарувањето на овој и сите други случаи на високи функционери е криминалец на исто рамниште со Мијалков. Се додека не се ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Славјанка Петровска денеска на брифинг со новинари информираше за процесот на модернизација и опремување на Армијата на Република ...
сите 61 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша нов руски стратешки документ чија цел е ограничување на „западната доминација“. Во документот се наведени ...
сите 229 | | | веќе видена

Фактот што на вчерашната седница на советот на Град Скопје не беше изгласана одлуката за реконструкција на Универзална сала, го фрли во заден план фактот што ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Не е искрено, проблемот и натаму постои!“, велешанката со ивалидитет по реакциите доби извинување оти ја казнија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: