Пандов: Ќе направиме се’ за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев

Ние како ВМРО-ДПМНЕ ќе направиме се за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев на 4 февруари, рече Александар Пандов, прв човек на ...
| | веќе видена | слични

„Политиката на официјална Софија е погрешна, таа е политика која води кон создавање на непријателство меѓу двете држави. Зошто кога Бугарија влегуваше во ЕУ не ...
| | веќе видена | слични

„Јас не верувам во ваква бугарска политика, еве во што верувам јас, февруари месец е познат во кој ни се убиени тројца народни херои Раде Јовчевски Корчагин, ...
| | веќе видена | слични

Во државата имаме криминал, корупција, поразителни статистики, секојдневно ни заминуваат децата, ни се отселува државата, нема кој да ни учи децата, нема кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во државата имаме криминал, корупција, поразителни статистики, секојдневно ни заминуваат децата, ни се отселува државата, нема кој да ни учи децата, нема кој ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување во „Само вистина“ на телевизија Канал 5, аналитичарот Алберт Муслиу, вели дека Алтернатива, која ние сметаме дека губи со влегувањето ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во радио Лидер зборуваше за чествувањето на Гоце Делчев каде потенцираше дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кога на една влада над 52% од населението ѝ вели дека живеело подобро пред да дојдат на власт тоа значи дека таа влада треба да си замине вели за Детектор ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дека нема капацитет да ги реши проблемите на граѓаните „Како ВМРО-ДПМНЕ и како Унија на млади сили изминатиов период имавме серија на наши предлози до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ за падот на ентузијазмот кај граѓаните во анкетите за поддршка на евроинтеграциите, вели дека не станува за ...
сите 224 | | | веќе видена

Британскиот Би-би-си објави интервју со Дмитриј Муратов, независен руски новинар и добитник на Нобеловата награда за мир. Новинарот и уредник на Новаја Газета, ...
сите 213 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандов: Ќе направиме се’ за чесно, достоинствено да се прослави роденденот на Гоце Делчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: