Февруари ни носи снег: Еве каква недела не очекува, особено подгответе се за овие два дена!


Времето утре ќе биде променливо облачно, локално ќе има слаби врнежи од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Во Скопје променливо облачно, ...
| | веќе видена | слични
15 копии
12 копии

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и многу студено, прогнозира УХМР. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено долж ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии

Најладно беше на Попова Шапка -15 степени, каде исто така има наврнато и најмногу снег 61 сантиметар. Времето денеска е променливо облачно и многу студено. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Перков, рече дека минатонеделните летови на американски беспилотни летала над Балтичкото Море се знак за директна вмешаност на ...
сите 162 | | | веќе видена

Во Македонија продолжува периодот на стабилно, суво и претежно сончево време. Ќе биде и значително потопло преку ден и тоа поради продорот на топла воздушна ...
сите 205 | | | веќе видена

На владина седница треба да се одлучи за анализите на Министерството за економија со кои треба да се замрзнат цените на јајцата, шеќерот и на оризот. ...
сите 246 | | | веќе видена

Сопруга на руски православен свештеник, мајка на пет биолошки и 18 посвоени деца, убава русокоса со брановидна коса верна на идеалот на Русија, штом ја видел, ...
сите 199 | | | веќе видена

Изет Меџити иако не е лидер за него граѓаните имаат најпозитивно мислење, а најголем дел од граѓаните се изјасниле негативно за првиот вицепремиер Артан Груби, ...
сите 203 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 208 | | | веќе видена

Во една од скопските атракции, Галиите во Вардар, избувнал пожар. Како што пренесува Макфакс, инцидентот се случил рано утринава, само неколку минути пред 4.00 ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Февруари ни носи снег: Еве каква недела не очекува, особено подгответе се за овие два дена!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: