Гир: Потребна е стручна, независна и професионална администрација

Денеска вработените во Министерството за финансии излегоа на протест, поради тоа што не го добиле покачувањето на плата од 30 отсто. Порталот МКД пишува дека ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на синдикатите на Македонија се огласи по најновата одлука на министерот за финансии Фатмир Бесими да ја избрише одредбата со која се зголемуваат ...
| | веќе видена | слични

Вчерашната слика  од стотици лица пред зградата на министерството во знак на револт што нема да го добијат ветеното зголемување на платите од 30%, денеска беше ...
| | веќе видена | слични

Дали се во прашање законите или министерот за финансии и владата се повлекоа од најавата дека ќе им ги зголемат платите на вработените во министерствата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Синдикатот на вработените во државната управа и правосудството, УПОЗ, се огласи исто така по повлекувањето на одлуката на министерот за финансии Фатмир Бесими ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сојузот на синдикати смета дека со вчерашното бришење на одредбата за зголемување на платите во Министерството за финансии за 30 проценти, ресорниот министер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Незадоволство од состојбата со платите постои и во Бирото за јавни набавки, кое е орган во состав на Министерството за финансии, велат од Синдикат на УПОЗ. ...
| | веќе видена | слични

Платите на вработените во Бирото, како што посочуваат во денешното соопштение од Синдикат на УПОЗ, воопшто не се зголемени со години, ниту пак се овозможи ...
| | веќе видена | слични

Најавените 30 отсто зголемување на јануарската плата во министерството за финансии нема да се случат. Министерот Фатмир Бесими во последен момент ги повлече ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 339 | | | веќе видена

По 300 евра казна, протерување и забрана за влез во Македонија во траење од три години. Ова е пресудата на Основниот суд во Крива Паланка изречена вечерва за ...
сите 510 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 353 | | | веќе видена

Потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова денеска изјави дека многу се надева дека нема да има тензии и ексцеси при прославата на годишнината на Гоце ...
сите 298 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена

Покрај претседателот Ахмети пред присутните свое обраќање имаа и првиот вицепремиер Артан Груби, министерот за економија Крешник Бектеши, заменик министерот за ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гир: Потребна е стручна, независна и професионална администрација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: