„Големите“ европски кројачи за „малите“ балкански кројки


Испорачувањето на германско-францускиот предлог за Србија и Косово за меѓусебно признавање, односно список на чекори и отстапки што треба да ги направат двете ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џефри Сакс, влијателен американски економист, професор на универзитетот „Колумбија“ и советник на тројца генерални секретари на ОН, Кофи Анан, Бан Ки-мун и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во македонскиот случај повеќе од очигледно е дека станува збор за многу иницијативи што бараат ангажман на луѓе, ресурси и многу други трошоци, со единствена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието на Бугарија ја осуди антибугарската кампања во Северна Македонија и тепањето на, како што се вели во резоулцијата, Бугаринот Христијан Пендиков. ...
сите 559 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 248 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, во утринската програма „Македонија наутро“ на МТВ одговарајќи на прашањето околу капацитетите на МВР за мирно ...
сите 504 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 237 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Нема потреба бугарски полицајци да бидат дел од обезбедувањето за време на чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев, смета директорот на Центарот за управување ...
сите 128 | | | веќе видена

МВР при контрола во камион и магацин пронајде 800 килограми прехрамбени артикли со изминат рок на траење и празна амбалажа за пакување. Пронајдената стока, од ...
сите 424 | | | веќе видена

„Не можам да кажам дека верувам дека испраќањето тенкови е чекор кон решавање на украинската криза“, изјави Ердоган за турската телевизија ТРТ.Тој посочи дека ...
сите 385 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Големите“ европски кројачи за „малите“ балкански кројки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: