Додик за „Заедницата на српски општини“ во Косово: Еден ден тоа ќе биде Република Српска


Претседателот на ентитетот Република Српска Милорад Додик, оцени дека претседателот на Србија Александар Вучиќ, успеал прашањето за Косово од губитничка ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Спроведувањето на меѓународната правна обврска за формирање на Заедницата на српските општини (ЗСО), заедно со враќањето на српските претставници во косовските ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на српската партија Заветници, Милица Ѓурѓевиќ Стаменковски, гостувајќи во емисијата „Таковска 10“ на РТС изјави дека нејзините деца можат да ...
| | веќе видена | слични

„Не верувам дека може да има договор за прашањето за Косово. Живееме во демократски режим и природно е луѓето да не се согласуваат. Не е природно да не се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комитетот за надворешни работи на британскиот парламент одржа седница на која се разговараше за ситуацијата на Западен Балкан и политиката на Лондон кон овој ...
| | веќе видена | слични

Претходно медиумите објавија дека пратениците на 2 февруари треба да расправаат за Косово и оти во работата на седницата ќе учествува и претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Српската редакција на „Еуроњуз“ денеска објави дека САД апелирале одредени земји-членки на Советот на Европа (СЕ) да спречат влез на Косово во СЕ, сè додека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 345 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Претседателот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев тврди дека нивни членови се повикани во полиција. Тој обвинува за тортура врз левичарите. „Партиската ...
сите 427 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 274 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 06:45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во зграда на ул.„Драгиша Мишовиќ“ во Скопје, Ѓ.И.(64) од Скопје физички го нападнал ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додик за „Заедницата на српски општини“ во Косово: Еден ден тоа ќе биде Република Српска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: