Вака ли ќе се стави крај на малолетничките бремености?

5 копии

„19 годишна кичевчанка пријавила скопски таксист дека ја допирал по телото додека ја превезувал“; „Дечкото ја претепал и пукал во неа“, „Кавадарчанец ја ...
| | веќе видена | слични

Платформа за родова еднаквост: Апатичноста кон насилството против жените е загрижувачка и неприфатлива Александра Спасеска 31.01.2023 / 15:36 Македонија ...
| | веќе видена | слични

На 5 октомври 2021 година, Независната комисија за сексуална злоупотреба во Француската католичка црква го објави својот извештај. Нејзините откритија беа ...
| | веќе видена | слични

За четиринаесетгодишно девојче со пречки во развојот од Полска животот за неколку месеци се претворил во целосен пекол. Таа прво била силувана од нејзиниот ...
| | веќе видена | слични

Болниците во Полска одбиле да извршат абортус на четиринаесетгодишно девојче со интелектуална попреченост, кое било силувано од нејзиниот вујко.Ова предизвика ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Болниците во североисточна Полска одбија да извршат абортус на силувана 14-годишна девојка со хендикеп, принудувајќи ја да патува низ земјата до главниот град ...
| | веќе видена | слични

Останато

Mинистерот за надворешни работи Бујар Османи упати апел до јавноста за мирно и достоинствено чествување на 4 февруари, денот на кој се одбележува ...
сите 444 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 117 | | | веќе видена

На 02.02.2023 околу 18.30 часот на паркинг простор пред трговски центар на подрачје на Аеродром, полициски службеници од Одделението за криминалистички работи ...
сите 238 | | | веќе видена

Одредени влијателни групи во Европа почнуваат внимателно да го напипуваат пулсот меѓу европските земји за некаква нова стратегија кон Западен Балкан, која би ...
сите 239 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вака ли ќе се стави крај на малолетничките бремености?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: