МВР: ЗАКАНИ ЗА БОМБИ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТРИ, ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА, СТАНБЕНА ЗГРАДА И СЕДУМ СРЕДНИ УЧИЛИШТА, дојавите не престануваат


Денеска Скопјани се соочија со нови закани за бомби. Новина е што овој пат има дојави за поставени бомби во приватни згради, во полициска станица и во неколку ...
| | веќе видена | слични

На електронските адреси на десет училишта во Скопје и пет во Битола, како и Фудбалската федерација на Македонија, хотел Александар Палас, хотел Мериот, ...
| | веќе видена | слични

Дојави за бомби утрово биле испратени до хотелот „Александар Палас“, Меѓународниот аеродром – Скопје и „Ист гејт мол“. Од „Александар палас“ се eвакуираа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во објава на својата официјална страна на фејсбук градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски информира дека завршија безбедносните проверки за ...
| | веќе видена | слични

Мала анализа на утринските закани со бомби кај нас и во земјите од соседството укажува дека интензивирањето се движи по слично сценарио. Пред речиси еден месец ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Направени се сите потребни проверки во врска со денешните пријави од училишта во Скопје и Битола, Меѓународниот аеродром Скопје, СЦ „Борис Трајковски“, ...
| | веќе видена | слични

Согласно информацијата добиена од Министерството за внатрешни работи, би сакале да ве известиме дека единиците на МВР ги завршија проверките на Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави од училишта во Скопје (8 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 516 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 161 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР: ЗАКАНИ ЗА БОМБИ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТРИ, ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА, СТАНБЕНА ЗГРАДА И СЕДУМ СРЕДНИ УЧИЛИШТА, дојавите не престануваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: