За 72 часа двоецот Ковачевски/Ковачевски ќе потроши фантастични 4,2 милиони евра за струја


Продолжуваат во владата „хероите” со „херојските дела“ во енергетиката. Нов увоз на струја и ново авансно „херојско” плаќање. За само 3 дена од 5ти до 7ми ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Сигурно ќе имаме барем во основа кај ДДВ-то покачување од 5% бидејќи не го прифатија амандманот на ВМРО-ДПМНЕ за да се одржи ДДВ-то 5% за струјата. Туку ќе ...
| | веќе видена | слични
9 копии

При денешната посета на општина Аеродром на настанот „Твојата идеја за промени“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р. Христијан Мицкоски одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Што се однесува до Град Скопје, мојот совет и до Ковачевски и до Арсовска е кога ќе се среќаваат тајно наместо да договараат провизии од рабатот кој што треба ...
| | веќе видена | слични

При денешната посета на општина Аеродром на настанот „Твојата идеја за промени“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р. Христијан Мицкоски одговарајќи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека со Владата и лицата кои се на чело на институциите, криминалот и корупцијата може само да се ...
| | веќе видена | слични

Со новите мерки на Bладата нема реални намалување на цените, оцени во саботата лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и апелираше на што поскоро законските ...
| | веќе видена | слични

ЕСМ за седум дена за увезена струја ќе плати 2,5 мииони евра, прокоментира на фесбук, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. „Иста компанија, херојски ...
| | веќе видена | слични

Скопското Јавно соображајно претпријатие (ЈСП) треба да го поништи постоечкиот тендер за набавка на нафта во кој не се нуди рабат и да распише нов на кој ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не знам кој ќе биде мојот наследник и дали има нешто дефинитивно. Дневната политика никогаш не сум ја следел, затоа што имаме многу ангажмани во Министерството ...
сите 216 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите после чествувањето на годишнината од роденденот на најголемиот македонски револуционер Гоце Делчев. Министерството за надворешни ...
сите 281 | | | веќе видена

Објавата преку која основачот на бугарската фондација „Македнија“, Виктор Стојанов, нуди 200 евра во замена за идентитетот на полицаецот од граничниот премин ...
сите 249 | | | веќе видена

Новинар на агенцијата Demirören Haber Ajansi во живо известуваше од Кахраманмарас, Турција, за последиците од земјотресот во раните утрински часови што го ...
сите 376 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За 72 часа двоецот Ковачевски/Ковачевски ќе потроши фантастични 4,2 милиони евра за струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: