ИНТЕРВЈУ со Никица Бачовски: ИПАРД 3 – Нови сектори, зголемени прагови на инвестиции, дозволено производство на енергија и за продажба…

Во очекување на повиците од ИПАРД 3 програмата, разговараме со Никица Бачовски, директор на Агенција за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски денеска одржа работна средба со министерот за земјоделство, шумарство и рурален развој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Платежната агенција соопшти дека се испатени над 55 милиони денари за две подмерки од Интервентниот фонд кои предводуваат финансиска поддршка за произведена и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Земјоделското производство последниве години станува се поактуелно и атрактивно за инвестирање или започнување на семеен бизнис. Случувањата со пандемијата и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Алијанса за Албанците чека да види дали владејачките партии ќе ги исполнат нејзините барања за влез во владиното мнозинство и ако тоа не се случи, ...
сите 480 | | | веќе видена

Денес заседаваше Централниот Комитет на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Гоце Делчев при што беа донесени повеќе заклучоци. Пред да ги прочитам заклучоците ...
сите 187 | | | веќе видена

Голем број граѓани денес излегоа пред Младинскиот културен центар да протестираат во одбрана на МКЦ. На собирот имаше голем број музичари, уметници и љубители ...
сите 104 | | | веќе видена

Девојка од Кичево во полициската станица Аеродром пријавила таксист за недолично однесување, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. – Во ...
сите 161 | | | веќе видена

Али Ахмети го повтори повикот на неговиот поранешен владин партнер, експремиерот Зоран Заев, за „камшикари“ од странство, со тоа што би правеле ветинг врз ...
сите 104 | | | веќе видена

„Христијан Мицкоски е политичар без став и визија за стратешките прашања и делува против интересите на државата и на граѓаните. Затоа тој и целата ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ со Никица Бачовски: ИПАРД 3 – Нови сектори, зголемени прагови на инвестиции, дозволено производство на енергија и за продажба…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: