Привршува пријавувањето за субвенции во рибарството


3 копии

Стабилно и зголемено домашно производство на храна со новиот предлог Буџет за земјоделство. Вака претседателот на Владата, Димитар Ковачевски и министерот за ...
| | веќе видена | слични

Во 2023 година, земјоделците со своите бизнис планови, ќе може да аплицираат за грант од 10.000 евра, најави министерот за земјоделство Љупчо Николовски на ...
| | веќе видена | слични

Министерството за земјоделство следната година ќе има за 45 милиони евра повисок буџет од годинашниот и ќе изнесува 193 милиони евра. Само за земјоделската ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Воопшто не се намалува субвенцијата на земјоделците, туку напротив таа останува иста, а кај некои и ќе се зголеми, оние кои имаат зголемено производство, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Платежната агенција соопшти дека се испатени над 55 милиони денари за две подмерки од Интервентниот фонд кои предводуваат финансиска поддршка за произведена и ...
| | веќе видена | слични

Останато

На новинарите не им е дозволен влез во црквата, а од друга страна, снимателите и фоторепортерите не смеат да излезат надвор од црквата во обезбедената зона. ...
сите 607 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 66 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Привршува пријавувањето за субвенции во рибарството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: