Несторовски заминува од Удинезе, но останува во Серија А!?

2 копии

Лука Готи во овој момент е прв тренер на Специја, но ќе ја отвори четвртата година како самостоен тренер во Серија А откако претходно работеше и во Удинезе ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот интернационалец во Удинезе, Илија Несторовски вечера го прослави 126 роденден на италијанскиот спортски колектив. На гала вечерта тој ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски може да ја промени клупската средина во зимскиот преоден рок. Несторовски ја продолжи соработката со Удинезе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Приватните превозници остануваат на блокадите и ноќеска. Автобуси се паркирани на крстосницата кај ТЦ „Мавровка“, на крстосницата кај Црвен крст и на ...
сите 355 | | | веќе видена

Дводневниот билатерален скрининг состанок за Поглавјето 23, „Правосудство и фундаментални права“, покажа дека имаме системски капацитет и подготвеност да го ...
сите 378 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Блокадите ќе останат постојани додека не се најде решение, поставени се 200 автобуси за да го свртат вниманието на вистинската состојба, изјави Ленин ...
сите 391 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Несторовски заминува од Удинезе, но останува во Серија А!?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: