Промоција на книгата „Празно место“ од Снежана Стојчевска

Промоција на книгата „Празно место“ од Снежана Стојчевска ќе се одржи утре (25 ноември) во Културно-информативниот центар со почеток во 19 часот. Книгата ќе ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

В среда, 30 ноември, во Културно информативниот центар – Скопје ќе биде промовирана книгата „Деконструкција на празнината“ од Даниела Андоновска-Трајковска, во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На 30 ноември од 12 часот во Салон Империјал 2 на Културно информативниот центар ќе биде промовирана збирката раскази „Деконструкција на празнината“ на ...
| | веќе видена | слични

Kнижевна дружба со писателката Јулијана Величковска ќе се одржи в сабота (26 ноември) во кафе-книжарницата „Буква“ со почеток во 20 часот. Присутните ќе можат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нема никаква реакција од Градот Скопје, никој ништо не кажува од нивна страна и засега блокадите ќе останат, изјави за МИА директорот на приватниот автобуски ...
сите 286 | | | веќе видена

Денес требаше Арсовска да излезе и да понуди решение, но таа два дена смислувала што да излаже, обвинија од ВМРО ДПМНЕ. Во продолжение соопштението од ...
сите 297 | | | веќе видена

Инспириран од дојавите за бомби во училиштата, и ученик од скопски Карпош испратил заканувачки пораки за поставени експлозиви во четири скопски училишта.Оваа ...
сите 272 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 52 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, ни открива дека „со внесувањето на Бугарите во македонскиот Устав ќе се побие тезата дека сме ист народ“. – ...
сите 23 | | | веќе видена

По детални проверки на Одделот за внатрешна контрола и криминалистички истраги, комплетно е расчистен случајот со нелегалното користење на т.н. флешери, за кој ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промоција на книгата „Празно место“ од Снежана Стојчевска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: