50 годишен Штипјанец незаконски набавил банкарски податоци од негов сограѓанин, го оштетил и него и други 7 фирми

СВР Штип поднесе кривична пријава против К.М.(52) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во ...
| | веќе видена | слични
17 копии
10 копии

Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 23-годишник од Велес со привремено престојувалиште во Куманово, ...
| | веќе видена | слични
12 копии
5 копии

Денеска (25.11.2022) полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Кочани, по претходно издадена наредба од Основен суд Кочани, извршија претрес во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ води политика која што ја чувствуваме како вибрација од народот за одбрана на националните интереси на македонскиот народ кој во сите релевантни ...
сите 238 | | | веќе видена

„Владата предводена од СДСМ го усвои Буџетот за 2023 година и тој сега се наоѓа во Собранието. Буџетот за 2023 година е развоен и е одговор на последиците од ...
сите 266 | | | веќе видена

Селекторот на Саудиска Арабија, Ерве Ренар и напаѓачот Салех Алхешри, ги демантираа гласините кои се проширија на социјалните мрежи дека за сензационалната ...
сите 180 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи во интервју за бугарската „Vbox7“ повторно го осуди нападот со огнено оружје врз културниот клуб „Цар Борис Трети“ ...
сите 243 | | | веќе видена

Никогаш не сум се согласувал со ставовите и позициите на Ванчо Михајлов во однос на многу сутествени теми, вели лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. ...
сите 69 | | | веќе видена

Македонскиот премиерот Димитар Ковачевски денеска во Штип изјави дека политичари како бугарскиот пратеник Костадин Костадинов не се пожелни во земјава. Ова ...
сите 99 | | | веќе видена

На 25.11.2022 во 17.40 часот на подрачје на Карпош, Скопје, од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лишен од слобода е ...
сите 311 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

50 годишен Штипјанец незаконски набавил банкарски податоци од негов сограѓанин, го оштетил и него и други 7 фирми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: