ТУРЦИТЕ И СРБИТЕ НАЈЧЕСТИ ГОСТИ: За колку се зголемил бројот на странски туристи во август?

Бројот на странски туристи во август e зголемен за 40 отсто. Најмногу туристи имало од Турција и Србија. Во август годинава имало 190.855 туристи, од кои ...
| | веќе видена | слични

Атина во Грција е рангирана како најдобра евтина локација за градски одмор во Европа, пред традиционалните евтини источноевропски дестинации, според анализата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТУРЦИТЕ И СРБИТЕ НАЈЧЕСТИ ГОСТИ: За колку се зголемил бројот на странски туристи во август?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: