Најнова фрапантна бројка: Становите во Македонија поскапеа до 21,2 отсто

Цените на становите и недвижнините на крајот на септември се зголемиле за 21,2 отсто во однос на истиот период лани, објави Народна банка, која табеларно ги ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 10. октомври 2022 (ИНПРЕС) – Во месец август годинава во Охрид биле издадени 7 одобренија за градба, објави Државниот завод за статистика. Од нив во ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Европската унија мора да одвојот поголема сума на пари за покрив над главите во споредба со претходниот квартал, но поскапувањето е поголемо во ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на Државниот завод за статистика, во август 2022 година се издадени 378 одобренија за градење, што е за 37.0 % повеќе во однос на истиот ...
| | веќе видена | слични

Драматичнот раст на цените на становите и недвижнините на крајот на септември кој го објави Народна банка според инволвираните во секторот недвижнини е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска се одбележува Меѓународниот ден за борба против корупцијата – 9-ти декември. Премиерот Димитар Ковачевски испрати јасна порака дека Владата има ...
сите 178 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 844 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 62 | | | веќе видена

Катар објави дека потпишал 27-годишен договор со Кина за снабдување на земјата со течен природен гас, велејќи дека тоа е најдолгиот договор некогаш постигнат ...
сите 208 | | | веќе видена

Истовремено политичарите поради поврзаноста на таа сцена со парламентарната партија АфД бараат заострување на безбедносните мерки за Бундестагот. „Мрежата на ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најнова фрапантна бројка: Становите во Македонија поскапеа до 21,2 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: