Си-Ен-Ен: Извршните директори се подготвуваат за долга рецесија

Главните извршни директори не веруваат дека американската економија би можела да има благо придвижување по серијата историски големи зголемувања на каматните ...
| | веќе видена | слични

Огромните „подвизи“ на светските берзи во текот на минатата недела изгледаат како далечно сеќавање за инвеститорите, откако акциите се лизнаа во изминатите ...
| | веќе видена | слични

Технолошкиот развој и напредокот на мобилната мрежа во најголемата светска економија доживува вистински бум. Покриеноста со најновото достигнување кога станува ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Во Италија и Обединетото Кралство, трговците беа незадоволни од двајцата нови десничарски лидери. Најлошото може сè уште да претстои. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Шефовите на глобалните финансии се собраа во Вашингтон во наредните денови со предупредување за можна загуба од 4 трилиони долари во ...
| | веќе видена | слични

Инвеститорите побрзаа во безбедни засолништа, како што се американските долари и обврзниците, откако започнаа ракетните напади на Киев во понеделникот кој ги ...
| | веќе видена | слични

Банката на Англија објави дека ќе обезбеди дополнителна поддршка на пазарите во Обединетото Кралство, зајакнувајќи ги своите напори да обезбеди финансиска ...
| | веќе видена | слични

Пад на европските берзи, инвеститорите загрижени за ситуацијата во Украина Александра Спасеска 10.10.2022 / 13:45 Бизнис На европските берзи цените на акциите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сите фактури кон приватните превозници се исплатени, изјави денеска директорот на Јавното сообраќајно претпријатие „Скопје“, Александар Стојковски, на ...
сите 425 | | | веќе видена

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Kонтроверзниот украински бизнисмен Олександар Онишченко за Сител вели дека сите документи со кои го добил македонското државјанство се легални. Онишченко ...
сите 288 | | | веќе видена

Лионел Меси одигра одличен натпревар против Мексико и ја предводеше својата селекција до важна победа после поразот од Саудиска Арабија во првото коло. Меси ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Си-Ен-Ен: Извршните директори се подготвуваат за долга рецесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: