Руската Дума ја одобри анексијата на четирите украински региони, никој не гласал против


Долниот дом на рускиот парламент ги усвои законите за анексија на четири украински региони, три дена откако Владимир Путин ја одобри на свеченоста во Кремљ. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Генералното собрание на Обединетите нации го усвои предлогот на Албанија за јавно гласање за нацрт-американската резолуција со која се осудува референдумот во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во телефонски разговор синоќа, американскиот претседател Џо Бајден му вети на претседателот Володомир Зеленски продолжување на “континуираната поддршка за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Таканаречените референдуми немаа никаква врска со тоа што ние го нарекуваме изразување на волјата на народот, ниту од правен, ниту од технички аспект, изјави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На почетокот на итната седница на Генералното собрание на ОН, синоча, Украина ја повика светската заедница да ја осуди руската анексија на деловите од ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден му вети денеска на украинскиот претседател Володимир Зеленски дека Вашингтон ќе и обезбеди на Украина напредни воздушни ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Руската Дума ја одобри анексијата на четирите украински региони, никој не гласал против

Од:
До кого (е-маил):
Порака: