Курти реизбран за лидер на косовската владејачка партија Движење самоопределување

Лидерот на партијата Движење самоопределување (ВВ), актуелниот косовски премиер, Албин Курти доби нов четиригодишен мандат на чело на таа владејачка партија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според претседателот на друштвото, Никола Ѓурѓај, претставниците на малцинствата од Европа, на свои штандови претставиле дел од традиционалани производи, како ...
| | веќе видена | слични

На покана на Федералната унија на европските малцинства, претседателот на здружението “Заедницата на Црногорците во Албанија” Маринко Цулафиц учествуваше на ...
| | веќе видена | слични

Лорант Винце ќе ја води Федералната унија на европските националности уште три години. Европската чадор организација за малцинствата, која има повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Во главниот град на Сојузна Република Германија, Берлин се одржа 66 Конгрес на Федералната унија на европските националности, ФУЕН, на кој учествува и ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Федералната унија на европските националности (ФУЕН) на 66-от Конгрес што се одржува во германскиот главен град Берлин, едногласно усвои Резолуција за ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на македонското друштво “Илинден”-Тирана, Никола Ѓурѓај учествува на Конгресот на Федералната унија на европски националности, ФУЕН, што се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 523 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 218 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена

По две недели пауза, повторно дојави за бомби во 9 средни училишта. Но за прв пат закана за поставен експлозив добија и две основни училишта. Станува збор за ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Курти реизбран за лидер на косовската владејачка партија Движење самоопределување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: