Погребот на кралицата Елизабета не е најгледаниот кралски настан во историјата


Оваа недела беше објавено дека 28 милиони Британци го гледале погребот на кралицата Елизабета, што е помала бројка од 32 милиони гледачи кои го следеа погребот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Кралското семејство добило поплава од пошта од луѓе кои чувствувале потреба да ја пренесат својата наклонетост кон монархијата.На 19 септември, денот на ...
| | веќе видена | слични

Младиот човек бил пронајден мртов во касарна во центарот на Лондон, а иако смртта била „неочекувана“, полицијата соопштила дека не се обвинува како сомнително. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Покајување, „пеглање“ на работите, корист… Меган Маркл и принцот Хари сакаат да го сменат документарецот што го снимија во соработка со Нетфликс и да го ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Данскиот принц Јоаким проговори по одлуката на неговата мајка, кралицата Маргарета Втора, да ги лиши своите деца од кралски титули. – Јас имав пет дена… Добив ...
| | веќе видена | слични

Конфликтот меѓу Хари и Меган и остатокот од британското кралско семејство не стивнува со години, а во претходниот период не заостанаа ниските удари ни од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Работите да бидат појасни, ова е коалицијата против Скопје, а лепак се провизии, криминал и за “џепарац за џоинт”, напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум ...
сите 358 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 100 | | | веќе видена

В.д претседателот на Алијанса за Албанците Арбен Таравари очекува да се раздвижи, како што вели, борбата против корупцијата на високо ниво кај власта со ...
сите 184 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 63 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 198 | | | веќе видена

Фактот што странци ќе гонат криминал и корупција во Македонија е пораз за МВР на Спасовски и распупеното правосудство. Ова е јавно признание на нивната ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погребот на кралицата Елизабета не е најгледаниот кралски настан во историјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: