Наскоро нова градинка во општина Аеродром, ќе бидат згрижени над 200 деца


– Новата градинка „Црвенкапа“ во Стар Аеродром пред пуштање во употреба добива нов изглед во внатрешноста. Таа е изградена со капацитет за згрижување на над ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ви благодарам за вашето присуство на овој свечен чин да посведочиме на уште еден капитален проект во општина Јегуновце. Ветеното се остварува, а општината ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најпрвин ќе ми дозволите да изразам големо задоволство за ова што денеска тука го видов во општина Јегуновце. Имавме можност со градоначалникот на општина ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со градоначалникот на општина Јегуновце, Димитар Костадиноски, денеска во 12:20 часот, во рамките на ...
| | веќе видена | слични

Градинката има важна улога во процесот за социјализација и едукација на најмладите. Многу е важно дечињата со задоволство да одат во градинка, па затоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во интервју за МАКФАКС министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашање за енергетската криза истакна дека топлинска енергија ќе има, ...
сите 685 | | | веќе видена

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Ако лидерот на Демократската унија за интеграција ги прифати барањата на т.н. „Огнена група“ за смени на кадрите во извршната власт тоа би значело и признание ...
сите 127 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Јас еден од сновачите на компанијата „Пиксел“ која е формирана 2017/2018 година, но кога станав министер јас ги отстапив уделите, рече премиерот Димитар ...
сите 48 | | | веќе видена

Компаниите ги бројат деновите до следната среда, кога Владата треба да објави мерки за помош на големиот бизнис за справување со енергетската криза, а со тоа и ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наскоро нова градинка во општина Аеродром, ќе бидат згрижени над 200 деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: