Голем страв од струен домино ефект

3 копии

Како подготовка на вонредниот Совет на ЕУ за енергетика закажан за 9 септември 2022 година, шефицата на ЕК Урсула фон дер Лајен и нејзината екипа подготвија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министрите за енергетика на ЕУ се состануваат во петок – еве 6 клучни прашања додека расправаат како да ги стават под контрола цените на гасот и електричната ...
| | веќе видена | слични

нема дилеми дека постигнатиот договор во Софија за поевтина струја за македонското стопанство во текот на зиматата е вистински чекор. Потсетува дека во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ќе предложиме обврзувачка цел за намалување на потрошувачката при максимални оптоварувања и тесно ќе соработуваме со земјите-членки за да го постигнеме тоа“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 297 | | | веќе видена

Тројца научници ги повикаа политичките партии да не си играат со темата пред избори. Предлогот за мисија „Македонија“ во ЕУ и САД научниците му го предложиле ...
сите 307 | | | веќе видена

Работите можат да се поправат во Македонија, ако има Влада која црпи легитимитет од граѓаните, рече Антонијо Милошоски, пратеник и член на ИК на ВМРО – ДПМНЕ ...
сите 213 | | | веќе видена

Барнс рече дека амбициите на кинескиот претседател Си Џинпинг за Тајван не треба да се потценуваат и покрај тоа што перформансите на руската војска во Украина ...
сите 180 | | | веќе видена

Меџити: За уставни измени потребни се уште 6 пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, но и тоа не е сигурно Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ ...
сите 145 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 235 | | | веќе видена

Азедин Унахи беше вистинско откровение на Светското првенство во Катар и сериозно го сврте интересот на себе од страна на многу поважни клубови од Анже, па ...
сите 34 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем страв од струен домино ефект

Од:
До кого (е-маил):
Порака: