Илјадници евра за камати за само еден месец – која фирма е најголемиот муштерија на банките?

Фирмата која е најголем плаќач на камати секој ден на банките со кои соработува им плаќа по 6.278 евра камата. Вториот најголем корисник на банкарски услуги, ...
| | веќе видена | слични

Весна Кутревска веќе е сопственик на над 5 отсто од акциите на компанијата „Пекабеско“. За тоа ја извести јавноста преку ценовно чувствителна информација на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Македонска берза го објави месечниот статистички билтен за август 2022. Она што може да се забележи е дека количински најтргувана ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
4 копии
2 копии

Не престануваат проблемите на градежната компанија „Бетон“ Скопје. Откако компанијата вчера преку берзата извести дека за неа оваа година е најтешка од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илјадници евра за камати за само еден месец – која фирма е најголемиот муштерија на банките?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: