Поранешниот премиер на Малезија во затвор на отслужување на 12-годишната затворска казна


Поранешниот малезиски премиер Наџиб Разак (69) отиде во затвор на отслужување на 12-годишната затворска казна, откако Врховниот суд ја одби неговата жалба по ...
| | веќе видена | слични

Агентот за недвижности Зоран Божиноски кој еден стан го продаваше на четворица во пандемијата оди в затвор. Кривичниот совет му ја укина условната казна затвор ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Руското обвинителство побара 24 години затвор за истражувачкиот новинар Иван Сафронов, специјализиран за воени прашања, обвинет за велепредавство, кој е во ...
| | веќе видена | слични

Единаесетте семејства измамени од агентот за недвижности Зоран Божиновски кој во пандемијата еден стан продаваше на четворица, денес повторно излегоа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Независен руски новинар е обвинет за финансирање на екстремистичка организација бидејќи донирал мала сума пари на фондацијата формирана од уапсениот руски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Габриел Бајрам советникот во Град Скопје и син на починатиот пратеник Амди Бајрам ќе остане да работи на истото работно место кај градоначалничката Данела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Брејвик, екстремно десничарски екстремист, се наоѓа во самица откако беше осуден во 2012 година. Норвешкиот дневен весник Aftenposten објави дека адвокатот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советникот во Град Скопје и син на починатиот пратеник Амди Бајрам, Габриел Бајрам, доби казна затвор од три месеци, откако пред Кривичниот суд во Скопје ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 314 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поранешниот премиер на Малезија во затвор на отслужување на 12-годишната затворска казна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: