Петар Тодоров вечерва во „Жешко политичко лето“

Албанија е прекрасен пример за да видиме што ја чека Македонија ако го смени Уставот и внесе Бугари во него, вели лидерот на „Македонски концепт“,Петар ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските граѓани плаќаат најскапа струја споредено со граѓани на другите држави во регионот. Невистини се тврдењата на владата дека граѓаните во Македонија ...
сите 565 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ вечерва присустуваше на состанок во ОК Ѓорче Петров. Разговаравме за тешкиот и скап живот, за сиромаштијата која ...
сите 413 | | | веќе видена

Полициски службеници на СВР Тетово, денеска во 1030 часот, го лишиле од слобода К.А.(52) од тетовски Бродец. Тој се сомничи дека во претходниот период измамил ...
сите 703 | | | веќе видена

Кастриот Реџепи, поранешен пратеник на Беса, кој во Собранието функционираше како независен, во врска со неговото евентуално приклучување кон „огнената група” ...
сите 261 | | | веќе видена

Обидот за прво апсење на демонстрант во Охрид заврши со судир помеѓу полицијата и демонстрарнтите.Мажкој фрли со предмет кон терасата каде е сместен бугарскиот ...
сите 291 | | | веќе видена

За точно два месеца земјава може да влезе во уставна криза ако не се изберат нови судии кои ќе ги пополнат засега испразнетите места. На 7 декември ѝ истекува ...
сите 151 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 226 | | | веќе видена

Компаниите ги бројат деновите до следната среда, кога Владата треба да објави мерки за помош на големиот бизнис за справување со енергетската криза, а со тоа и ...
сите 243 | | | веќе видена

Класичен судир на интереси и тргување со влијание. Вака експертите го коментираат работењето на „Пуцко петрол“, компанијата која важи за речиси ексклузивен ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петар Тодоров вечерва во „Жешко политичко лето“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: