ОБЈАВЕНИ ДЕВЕТ ВАЖНИ ПРОМЕНИ ВО ПРАВИЛАТА ЗА РАБОТНА ИМИГРАЦИЈА ВО ЗЕМЈИТЕ НА ЕУ. Еве за што се работи:

Време зa читање: 9 минути Населението на Европската унија старее. Како резултат на тоа, европските земји се соочуваат со недостиг на работна сила во неколку ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Време зa читање: 2 минути 31.869 денари, толку изнесува просечната исплатена нето плата по вработен во јуни годинава, што ја пресмета статистика.. Кога ќе се ...
| | веќе видена | слични

Власта се пофали дека платите растат, а ССМ бара повисоки плати или ќе има радикализација од септември.Следниот пат кога претставник на Владата ќе се пофали со ...
| | веќе видена | слични

Државниот завод за статистика објави дека просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во јуни 2022 година, изнесува 31.869 денари. Меѓу најдобро ...
| | веќе видена | слични

Во споредба со претходниот месец, пак платата пораснала за само 400 денари, но затоа трошоците за живот од месец во месец рушат рекорди. Синдикатите последно ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владините мерки даваат позитивни резултати во континуирано зголемување на просечната месечна нето-плата. Според последните податоци на Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија реагираше на аферата „Броило“ која денеска ја објави ВМРО-ДПМНЕсо заклучок дека премиерот Димитар Ковачевски не е ...
сите 488 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

„Германија го повика рускиот амбасадор во Берлин, потврди германското Министерство за надворешни работи за ДПА. Руските амбасадори во Италија, Австрија и ...
сите 526 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОБЈАВЕНИ ДЕВЕТ ВАЖНИ ПРОМЕНИ ВО ПРАВИЛАТА ЗА РАБОТНА ИМИГРАЦИЈА ВО ЗЕМЈИТЕ НА ЕУ. Еве за што се работи:

Од:
До кого (е-маил):
Порака: