Лиз Чејни најави кандидатура за претседател на САД „за да спречи Трамп да влезе во Белата куќа“

Републиканската претставничка во Конгресот, Лиз Чејни, гласен критичар на поранешниот претседател Доналд Трамп, сигнализираше дека може да се кандидира за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Русија треба да се согласи да воспостави демилитаризирана зона околу нуклеарната централа Запорожје во југоисточна Украина, која е во руски раце од март, и да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија да им дозволи на меѓународните претставници да ја проценат безбедноста на локацијата, изјави денеска портпаролката на Белата куќа, Карин ...
| | веќе видена | слични

Над 40 милиони Американци може да добијат намален долг и во многу случаи елиминиран, според планот за простување што претседателот Џо Бајден го објави вчера, ...
| | веќе видена | слични

Одделот за правда на САД објави доверлив документ од 2019 година во кој се советува тогашниот државен обвинител Вилијам Бар да не покренува кривична постапка ...
| | веќе видена | слични

Според вработени во Белата куќа, овој настан треба да му ја олесни на Бајден, како што велат тие, агресивната сезона на одбрана на неговите политички победи и ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии
повеќе

Останато

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги реагира на непрофесионалниот однос на генералниот секретар на градот Скопје Зоран Глигоров, кој за време ...
сите 471 | | | веќе видена

Преземено од Локално.мк Четврти ден од протестите на скопските приватни автобуси. Толку трае и нервозата кај граѓаните поради блокадите на улиците. Се ...
сите 559 | | | веќе видена

Корупцијата е закана за функционирањето на системот, владеењето на правото, за буџетот, за економскиот развој, за животниот стандард на граѓаните. Сите ...
сите 187 | | | веќе видена

Односите се сменија преку ноќ во моментот кога јас застанав во одбрана на приватните превозници и одбрана на побарувањата на нивниот долг веќе следниот ден ...
сите 559 | | | веќе видена

Денешниот државен и верски празник Св. Климент Охридски е безвременски синоним на македонската духовност, писменост и идентитет. Чествувањето на Св. Климент ...
сите 151 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска им го честиташе на новинарите изборот на претседател и раководство на Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ), кои беа ...
сите 63 | | | веќе видена

Уште еден целосен дебакл за државата е фактот дека странци ќе го расчистуваат со криминалот во Македонија, вели ВМРО-ДПМНЕ. „Нема поголем пораз и признание ...
сите 136 | | | веќе видена

Германија вчера ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на домашна ултрадесничарска и терористичка организација во рација ширум ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лиз Чејни најави кандидатура за претседател на САД „за да спречи Трамп да влезе во Белата куќа“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: