Николоски: Убеден сум дека Македонија може да почне преговори со ЕУ во едни фер услови, а не вакви уценувачки од Бугарија

Меѓувладина конференција нема да се случи, тоа е исто така лага затоа што меѓувладина конференција би се случија само доколку и ако се промени Уставот. Имајќи ...
| | веќе видена | слични

Илјадници револтирани граѓани 12 дена протестираат на улиците, хаос, незадоволство, судири со полицијата, приведени и повредени демонстранти, повредени ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Италијанскиот претседател Серџо Матарела не ја прифати понудената оставка на премиерот Марио Драги. Тој побара од Драги да се обрати во Парламентот за да ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оставката на италијанскиот премиер доаѓа откако неговата партија која е дел од владејачката коалиција не учествуваше на гласањето за доверба.Матарела сепак не ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Сојузот на стопански комори (ССК) ги повикува институциите на државата транспарентно да остварат дијалог со сопственикот на топланите Исток и Запад, ...
сите 767 | | | веќе видена

Маја Кадиевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во „24 Анализа“ кажа дека била прифатена поканата за утрешната средба со премиерот на Македонија, Димитар Ковачевски. ...
сите 724 | | | веќе видена

Работиме на слободен пазар како приватни компании по сите законски прописи и по највисоки етички стандарди и не користиме никакви посебни услови надвор од оние ...
сите 148 | | | веќе видена

Член на владеачката коалицијата предводена од СДСМ ја прогласи идната италијанска премиерка Џорџа Мелони за фашистка. Истовремено лидерот на партијата ,,Поен” ...
сите 114 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 98 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: Убеден сум дека Македонија може да почне преговори со ЕУ во едни фер услови, а не вакви уценувачки од Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: