Цените на нафтата се зголемуваат поради намалената понуда и неизвесноста за залихите

Време зa читање: 2 минути Цените на нафтата благо пораснаа во почетокот на азиската берза во петокот, бидејќи нациите се обидуваат да го решат со глобалната ...
| | веќе видена | слични

Ценит на нафтата на меѓународните пазари во петокот пораснаа на над 112 долари за барел, имајќи предвид дека прекините на испораките од Либија и најавениот ...
| | веќе видена | слични

Саудиските власти користат дипломатски напори зад сцената за да го зачуваат повеќедеценискиот нафтен сојуз со Русија, истовремено искористувајќи ја можноста за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Саудиска Арабија и нејзините партнери во Советот за соработка во Заливот (GCC) нема да ја поддржат намерата на Западот да ги ограничи цените на руската нафта ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон во понеделникот беше фатен како му открива лоши вести на својот американски колега Џо Бајден на маргините на самитот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 128 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на нафтата се зголемуваат поради намалената понуда и неизвесноста за залихите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: