Расипаната франко-германска локомотива го заглави возот за ЕУ

3 копии

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска им порача на шесте држави од Западен Балкан, именувајќи ги поединечно, дека можат да ѝ веруваат на неговата земја во ...
| | веќе видена | слични

Европарламентот го поддржа кандидатскиот статус на Украина за членство во ЕУ. Жителите на Киев со оптимизам, но и резервираност за европската перспектива на ...
| | веќе видена | слични

Поддршката на Киев, но и обединетоста на Западот во период на зголемени геополитички тензии и економска криза ќе бидат ставени на тест на три последоветални ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека ќе ги вложи сите напори за Украина и Молдавија да добијат кандидатски статус за ЕУ. Според него, ЕУ треба да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека ќе вложи максимални напори на Украина и на Молдавија да им даде кандидатски статус, дека ЕУ треба да биде отворена ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од најголема важност е земјите од Западен Балкан, по 20 години давање европска перспектива, да добијат веродостојно ветување дека ќе им се даде можност да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранието донесе оддлука за поддршка на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Ние не додадовме нови барања до Скопје и сме подготвени да ја одобриме првата ...
сите 1586 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 364 | | | веќе видена

Ако луѓето ширум Европската унија го намалат греењето за само 2 степени и ја подигнат температурата на клима уредите за 2 степени, тоа би заштедило количина на ...
сите 188 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 154 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 290 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска и врховен командант на вооружените, Зоран Милановиќ, одржа прес-конференција на која повторно зборуваше за статусот на кандидат за ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расипаната франко-германска локомотива го заглави возот за ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: