Нов џентлменски гест од „Стопанска банка Скопје“! Што сега им нудат на сопствениците на приоритетни акции?

Втор преседан во 30 годишната корпоративна историја. Најголемиот акционер на Стопанска банка Скопје направи гест за длабок наклон. Откако имателите на ...
| | веќе видена | слични

Уште не е извршена промена на сопственоста врз акциите на Гоговски (12,8 отсто), но извесно е дека до собранието тие ќе бидат во посед на еден или повеќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Енергетската криза но и можноста за добра заработка „го принуди“ Собранието на акционери на битолска Квасара да се задолжи со 3 милиони евра кај комерцијалните ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Загрепската берза објави дека поседува 476 акции, што е 17,05 отсто од акциите на Македонската берза, откако во петокот купи уште 199 ...
| | веќе видена | слични

Една од банките од редот на големата банкарска петорка, Шпаркасе банка, продава сопствени обични акции, преку јавна понуда. Таа објава може да се види на ...
| | веќе видена | слични

Поранешната долгодишна директорка на домашната фабрика за чоколади и вафли „Европа“, Сава Димитрова, инаку претседател и независен член на Одборот на директори ...
| | веќе видена | слични

Останато

Власта да престане со преговори за македонскиот идентитет, јазик историја, да се вратат од Софија и да кажат дека преговори ќе продолжат само кога ќе има ...
сите 1286 | | | веќе видена

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 312 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 343 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 160 | | | веќе видена

За скандалот и кривичното дело сторено од страна на државниот секретар во Министерството за култура Валмир Азири писмено ќе ги известам мисијата на ОБСЕ, ...
сите 77 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов џентлменски гест од „Стопанска банка Скопје“! Што сега им нудат на сопствениците на приоритетни акции?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: