ВИДЕО | Летниот фестивал на ТРИ нуди добри книги по добра цена од добри автори и преведувачи


Издаваштвото освен што е грантирано од Министерството за култура, тоа е и бизнис, но има и благородна цел да ги облагородува и едуцира луѓето. Како да им се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 664 | | | веќе видена

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 474 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 415 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Летниот фестивал на ТРИ нуди добри книги по добра цена од добри автори и преведувачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: