Протест пред Влада против францускиот предлог


3 копии

Незадоволни граѓани се собраа пред Владата. Активисти, експерти, сите оние кои не се согласуваат со францускиот предлог кој предвидува менување на историјата ...
| | веќе видена | слични

Граѓански протест против францускиот предлог за кревање на бугарското вето и почеток на преговорите на земјава со Европската Унија се одржа попладнево пред ...
| | веќе видена | слични

Стотина граѓани вечерва се собраа пред Владата на РМ, на протест против „францускиот предлог“ за решавање на спорот со Бугарија и почнување преговори на ...
| | веќе видена | слични

Александра Теменугова од Институтот за комуникациски студии повикува на социјалните мрежи, граѓаните да излезат и да го изразат своето незадоволство вечерва ...
| | веќе видена | слични

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Тринаесетти август, во нашата историја е запишан како еден од црните денови за Македонија. На овој ден се случиле најмалку три погибија: херојската смрт на ...
сите 100 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 630 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протест пред Влада против францускиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: