Најпогодна брза храна за здравјето и за околината се пржените компири

Каков вид музика ги доловува вашите емоции, давајќи ви го возбудувачкото чувство на морници, а можеби дури и солзи на очите? Во една фасцинантна студија, ...
| | веќе видена | слични

Во едно неодамнешно истражување научниците открија дека постои очигледна врска помеѓу оптимизмот и долговечноста. Научното истражување, кое вклучува расно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Заменикот копретседавач на бугарскиот тим историчари Наум Кајчев по објавата на видеото за одбаната на историската чест, го појасни неговото мислење тврдејки ...
сите 260 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 175 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 226 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 242 | | | веќе видена

Хади Матар – напаѓачот на познатиот писател Салман Ружди рече дека го почитува ајатолахот Хомеини, но не сакаше да каже дали нападот бил инспириран од фатвата ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најпогодна брза храна за здравјето и за околината се пржените компири

Од:
До кого (е-маил):
Порака: