Двајца руски војници осудени на затвор во Украина за воени злосторства


2 копии
2 копии

Специјалната дописничка на Утрински брифинг и Слободен печат од Украина Кристина Атовска пред тргнувањето за Харков зборуваше за актуелната состојба и ...
| | веќе видена | слични

Нови експлозии во украинската престолнина Киев иако Русија најави дека повеќе нема да го гаѓа овој град. Синоќа имаше испукано седум ракети кон едно депо на ...
| | веќе видена | слични

Генералното обвинителство на одметнатата проруска Доњецка Народна Република на истокот на Украина покренало кривична постапка пред тамошниот суд против ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Украинската полиција примила околу 50 тужби и отвори 16 кривични истраги за наводи за сексуално насилство од страна на руски војници врз цивили, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Во Украина се отворени кривични истраги за сексуално насилство кое го извршиле руски војници. Полицијата примила околу 50 тужби и отвори 16 кривични истраги ...
| | веќе видена | слични

Заменикот народен правобранител Јован Андоновски оствари средби и во украинското Министерство за правда со заменичката министерка Ирина Мудра. Заменичката ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменикот народен правобранител Јован Андоновски денеска во украинското Министерство за правда се сретна со заменичката министерка Ирина Мудра која го извести ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 331 | | | веќе видена

Властите на секој од четирите региони – Луганск, Доњецк, Херсон и Запорожје – потврдија дека меѓу 96 и 98 отсто од гласачите гласале „за“ припојување кон ...
сите 309 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Шпицниот градоначалник Мицкоски, градоначалничката на Скопје Данела Арсовска и локалната власт во Град Скопје предводена од ВМРО-ДПМНЕ да излезат и да им се ...
сите 280 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 300 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца руски војници осудени на затвор во Украина за воени злосторства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: