Дизелот по полноќ еден денар поскап


Додека хрватската влада ги користи најновите адути за блокирање на растот на цените на горивата над 15 куни за литар, некои трговски синџири предупредуваат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Но, цените беснеат со месеци и сега достигнаа ниво во кое државата ќе мора да интервенира. Пратениците во Њујорк донесоа одлука за суспензија на државната ...
| | веќе видена | слични

Од денеска за 20 денари поскапе автобускиот превоз на релацијата Куманово – Скопје. Наместо 150 денари колку што чинеше билетот во еден правец, сега патниците ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Дел од камионџиите ќе бидат принудени да ги паркираат камионите, а останатите ќе го намалат бројот на возила со кои ќе превезуваат стоки во земјава и во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

По претходно преземени мерки и активности од страна на полициски службеници од Полициската станица Виница во с.Крушево, виничко, денеска лишен е од слобода ...
сите 342 | | | веќе видена

Резултатите од гласањето кое речиси цела меѓународна заедница го осуди како незаконско и акт кој води кон анексија на украинска територија се очекува да бидат ...
сите 347 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска, осврнувајќи се на владините мерки за енергетската криза, рече дека угостителите и хотелиерите ќе добијат ...
сите 151 | | | веќе видена

Ахмети е заробен од Груби, затоа мора да го брани, поседува бомби што ги добил од Заев, па сега Ахмети е врзан, ова според порнешниот министер за финансии и ...
сите 127 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дизелот по полноќ еден денар поскап

Од:
До кого (е-маил):
Порака: