Киев: Штетата во Украина се проценува на 600 милијарди долари


5 копии
2 копии
2 копии

Две од жртвите починале на самото место, а едната починала на пат кон болница.„Лекарите се борат за нивните животи“, рече Сиенкевич за четворицата повредени.Во ...
| | веќе видена | слични

Заклучно со 3 јуни годинава, од почетокот на руската инвазија на Украина, 261 деца загинаа, а повеќе од 463 деца се повредени. Ова се должи на активни воени ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Војната во Украина од минута во минута08:38 – Танкер исплови од МариуполБродот натоварен со метал го напушти украинското пристаниште Мариупол, со што стана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 99 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Киев: Штетата во Украина се проценува на 600 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: