Сопругите на војниците во Азовстал: Украинци ни ги издадоа мажите, еден има контакт со Русите

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова е само втор пат парот да биде виден заедно од почетокот на војната, бидејќи Зеленска била скриена поради своја безбедност.„Најлошата мака е војната што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Првата дама на Украина, Олена Зеленска, даде интервју за украинската Рада ТВ со нејзиниот сопруг Володимир Зеленски. Ова е само втор пат двојката да биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 600 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 412 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 785 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сопругите на војниците во Азовстал: Украинци ни ги издадоа мажите, еден има контакт со Русите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: